fbpx
již od 899,00 Kč
Vybrat termín

Hallstatt, vyhlídka „World Heritage View“ solné doly, Skywalk + vyhlídková plavba lodí po Hallstattském jezeře

Created with Sketch. Hallstatt
Zatím nehodnoceno
Created with Sketch.

Délka

1 den

Created with Sketch.

Doprava

Autobusem

Created with Sketch.

Dostupnost

volná místa

Created with Sketch.

Jazyk

čeština

Popis

MOŽNOST PLATBY HOTOVĚ PŘI NÁSTUPU DO AUTOBUSU! Objednejte termín nyní, zvolte platbu v hotovosti a plaťte až průvodci při nástupu do autobusu!

Ráno vyrážíme autobusem do malebného Hallstattu, odkud vyjedeme panoramatickou lanovkou do výšky 360 metrů nad město, kde nás čeká návštěva nejstarších solných dolů na světě a impozantní vyhlídka na světové kulturní dědictví „World Heritage View“ Skywalk s plošinou tyčící se do délky 12 metrů nad údolí. Opřete si ruce o zábradlí vyhlídky a vychutnejte si pohled na Hallstatt a Hallstattské jezero a celou přírodní krásu před vámi, které jsou od roku 1997 zapsány na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Projdete se také po panoramatickém mostě.

     

 

Při návštěvě solných dolů vám bude zapůjčena hornická vesta a helma a uvidíte nejstarší plně dochované dřevěné schodiště v Evropě. Součástí prohlídky je i speciální hornická skluzavka, na níž si požitek z jízdy vychutnáte rovnou dvakrát! Na této atrakci budete i vyfoceni, a pokud budete chtít, zakoupíte si svou fotografii později u východu. Projedete se dokonce i v samotném nitru hory, zhlédnete poutavé video, dozvíte se více o pověsti „muže v soli“, zažijete hru světel nad podzemním jezerem a poslechnete si odborný výklad o těžbě soli. Prohlídka solných dolů trvá asi 90 minut a za poplatek 2,5 € budete mít k dispozici také audio průvodce v češtině po celou dobu prohlídky.

     

 

Po návštěvě solných dolů se opět přesuneme lanovkou zpět dolů do Hallstattu a pro zájemce je možnost vyhlídkové plavby lodí po Hallstattském jezeře (cca 50 minut, příplatek 12 €/os, možnost zakoupení občerstvení na lodi).

 

Po vyhlídkové plavbě budete mít možnost si projít Hallstatt a udělat si procházku kolem Hallstattského jezera.

Tip: Jednou z nejzajímavějších atrakcí v Hallstattu je místní kostnice ze 16.tého století. Více než tisíc vybělených lebek je zde vystaveno a seřazeno podle rodinných vztahů. Většina z nich na sobě nese jméno, datum narození a úmrtí dotyčné osoby a kresbu – nejčastěji květiny, dubové listí, břečťan a kříže. Kosti se z důvodu omezené kapacity prostoru ukládaly daleko od lebky. Každých zhruba 20-30 let jsou lebky zrestaurovány, vyběleny a vystaveny znovu. Světově unikátní kostnice s největší sbírkou lebek v Evropě je přístupná za poplatek ve výši 1,50 € pro dospělé a 0,5 € pro děti. 

.   

zobrazit více

VÝHODY NABÍDKY

 • nejstarší solné doly na světě
 • Hallstatt
 • vyhlídková plavba po Hallstattském jezeře (cca 50 min)
 • světové kulturní dědictví UNESCO
 • světově unikátní kostnice
 • panoramatická lanovka

Program

Program pro odjezdová místa: PRAHA, BENEŠOV, TÁBOR, ČESKÉ BUDĚJOVICE

• 3:30 – Praha, Hlavní vlakové nádraží, odstavný pruh před vchodem do Fantovy kavárny ve směru na Teplice. magistrála Wilsonova
• 4:15 – Benešov, viz.: https://goo.gl/maps/ViiLYseYh7t
• 5:00 – Tábor, Chýnovská ulice, zastávka před Albertem
• 6:00 – České Budějovice, Strakonická ulice, čerpací stanice AGIP
• V ranních hodinách přijezd do Hallstattu, jízda lanovkou Salzbergbahn přímo z městečka Hallstatt do výšky 835 metrů, krásný výhled na 125 m hluboké a 6 km dlouhé Hallstattské jezero.
• Návštěva nejstaršího solného dolu na světě a uvidíte také nejstarší plně dochované dřevěné schodiště v Evropě. Součástí prohlídky je i speciální hornická skluzavka, na níž si požitek z jízdy vychutnáte rovnou dvakrát! Na této atrakci budete i vyfoceni, a pokud budete chtít, zakoupíte si svou fotografii později u východu. Projedete se dokonce i v samotném nitru hory, zhlédnete poutavé video, dozvíte se více o pověsti „muže v soli“, zažijete hru světel nad podzemním jezerem a poslechnete si odborný výklad o těžbě soli. Prohlídka solných dolů trvá asi 90 minut a za poplatek 2,5 € budete mít k dispozici také audio průvodce po celou dobu prohlídky.
• Po návštěvě solných dolů se opět přesuneme lanovkou zpět dolů do Hallstattu a čeká nás vyhlídková plavba lodí po Hallstattském jezeře (cca 50 minut, možnost zakoupení občerstvení na lodi).
• Po vyhlídkové plavbě Individuální volno v Hallstattu
• Ve večerních hodinách odjezd zpět do nástupních míst.
• Příjezd do Prahy kolem 22:00

Zahrnuto v ceně / Není zahrnuto v ceně

 • doprava pohodlným zájezdovým autobusem
 • zkušený průvodce po celou dobu zájezdu
 • cestovní pojištění (69 Kč/os)
 • jízda panoramatickou lanovkou, prohlídka solných dolů se zapůjčením hornické vesty a helmy, speciální hornická skluzavka, vyhlídka "World Heritage View" Skywalk - vše dohromady za 31 €/dospělý a 17 €/děti 4-15 let - platí se v autobuse v EUR
 • audio průvodce v češtině při prohlídce solných dolů - 2,5 €/os - možnost zakoupit při objednávce
 • vyhlídková plavba lodí po Hallstattském jezeře (cca 50 min) - 12 €/os - možnost zakoupit při objednávce

Poloha destinace

Created with Sketch. Hallstatt

Nejčastější dotazy

Podmínky cestování do Rakouska
Pro vstup do země musíte splnit jednu z uvedených podmínek:

- mít negativní antigenní test, který není starší než 48 hodin

- nebo negativní PCR test který není starší než 72 hodin

- nebo mít potvrzení o ukončeném očkování

- nebo mít potvrzení o prodělané nemoci COVID-19

Vzhledem k tomu, že pobyt v Rakousku nepřesáhne 24 hodin, tak návrat do ČR je bez omezení a po návratu není nutná karanténa ani není třeba podstupovat žádný test.
Covid-19
V případě zrušení zájezdu z důvodu mimořádných vládních opatření, lokálních opatření a epidemiologické situace o své peníze nepřijdete. Celou částku dostanete zpět na účet včetně všech doplatků. Možnost změny termínu či bezplatné storno až do 3 dnů před odjezdem.

Hodnocení

0/5
Zatím nehodnoceno
Na základě 0 hodnocení
Fantastické.
0
Velmi dobré
0
Dobré
0
Špatné
0
Velmi špatné
0
Zobrazeno 1 - 0 z 0 celkově

Napsat hodnocení

Created with Sketch.
již od 899,00 Kč

Mohlo by se vám líbit

Speciální akce a slevy

Nezmeškejte žádnou výhodnou akci a přihlaste se k odběru našich novinek